Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

POZVÁNKA NA BESEDU: SENIORI, AKO SA NESTAŤ OBEŤOU TRESTNÉHO ČINU.Vytlačiť
 

Ministerstvo vnútra SR v rámci realizácie NP s názvom "Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete" uskutoční besedu: "Seniori, ako sa nestať obeťou trestného činu".

Beseda sa uskutoční dňa: 16. 05.2019 o 13:00 hod. v priestoroch obecného úradu, Športová 1, Vidiná

Projekt je orientovaný na zvýšenie podielu zainteresovaných subjektov prevencie kriminality  na riešení aktuálnych celospoločenských problémov vyplývajúcich z kriminality v Slovenskej republike.

Vytvára predpoklady pre realizáciu preventívnej politiky Slovenskej republiky, ako neodmysliteľnej súčasti bezpečnostnej politiky Slovenskej republiky, ktorej cieľom je dosiahnutie kontroly kriminality prostredníctvom koordinácie komplementárneho súboru represívnych a nerepresívnych prostriedkov.

Zaoberá sa postupmi na znižovanie výskytu sociálno-patologických javov, motívov a príležitostí na páchanie trestných činov.

Zvýrazňuje potrebu komplexného a koordinovaného riešenia úloh prevencie kriminality štátnymi orgánmi a orgánmi samosprávy s väzbou na mimovládne organizácie, vzdelávacie a vedec-ké ustanovizne.

Predpokladom realizácie komplexného a koordinovaného riešenia úloh prevencie kriminality v oblasti podpory a pomoci obetiam je vytvorenie a poskytovanie dostupných služieb na verejne prístupných a známych miestach vo forme  stabilných kontaktných bodov. Kontaktné body budú nielen miestom konzultácií a poskytovania informácií, ale zároveň budú priestorom pre sieťovanie a koordináciu asistenčných systémov a inštitúcií (samospráva, vzdelávacie inštitúcie, poskytovatelia sociálnych služieb, poskytovatelia služieb zamestnanosti, poskytovatelia zdravotnej starostlivosti a iné).

senior


 
 

dnes je: 20.5.2019

meniny má: Bernard

webygroup
ÚvodÚvodná stránka