Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

POZVANIE NA MEDZINÁRODNÝ NOVOHRADSKÝ FOLKLÓRNY FESTIVAL Vytlačiť
 

XXIV. MEDZINÁRODNÝ NOVOHRADSKÝ FOLKLÓRNY FESTIVAL

 25. – 28. júl 2019

Jedinečný festival na obidvoch stranách hranice Novohradu – na Slovensku a v Maďarsku.

Spoločné cezhraničné aktivity a budovanie spolupráce slovenskej a maďarskej strany, zlepšovanie vzájomných susedských vzťahov v regióne s národnostne zmiešaným obyvateľstvom.

Štyri dni folklóru v mestách a obciach historického Novohradu.

Program:

25. 7. Verejné projektové podujatie, Šomoška o 15.00

          Otvorenie na hrade Šomoška o 15.30

          Galaprogram v Salgotarjáne o 18.30

26. 7. Program v Lučenci:

          Hudobná scéna (ĽH – Hriňovská muzika, Zvolenskí vrchári, Zacharovci, Kučeravý

          javor) v parku a remeslá od 15.30

          Novohrad,  Novohrad, ty čarovný kraju..., amfiteáter o 19.00

          Slovom sprevádza: Barbora Špániková a Ľubomír Paulovič

          Účinkujú:     DFS Radosť a FS Ipeľ z Lučenca, Sestry Sihelské z Poltára,

FaDS  Dubkáčik  z Buzitky, DFS Kukučky z Poltára, DFS Jánošík

z Fiľakova, ĽH DFS Kokavan z Kokavy nad Rimavicou, FS Vepor

z Klenovca, Stela Krahulcová z Kokavy nad Rimavicou, Anton Ľupták

a Veronika Balážová z Buzitky,  ŽSSk Vidovenky z Vidinej, Trio fujaristov

z Kokavy nad Rimavicou (P. Bielčik, J. Kroták, M. Moncoľ), FS Bystrina

z Banskej Bystrice

           ,,Zrodenô ...“, amfiteáter o 20.30

           Slovom sprevádza: Lukáš Pelč

           Účinkujú: FS Rakonca a FS Jánošík z Fiľakova, ĽH Ďatelinka, Milijana Palatická 

                            z Lučenca, Bianka Molnárová z Buzitky, Dievčenská spevácka skupina ĽH

                            Ďatelinka: E. Baculíkova, D. Dobošová, V. Spodniaková, A. Prochádzková,

                            N. Remišová, J. Makoniová, Dievčenská spevácka skupina FS Jánošík

                            z Fiľakova: S. Krahulcová, M. Podhorová, B. Jackuliaková, A. Polická,

                            L. Ivanová, V. Vargová, K. Košíková

                            Rozkazovači z FS Jánošík z Fiľakova: D. Golian, J. Šulek, Š. Babic,

                            M. Matuška, M. Fajčík, J. Šatara, J. Svintek,

                           Tibor Kobliček z Turíčiek, FS Bystrina z Banskej Bystrice

          Mihálygerge (MR): U susedov (Mexiko) o 17.00

          Sudice (MR): U susedov (Poľsko a Rusko) o 18.30

          Halič: (Mexiko) o 20.00

27. 7. Program v Lučenci:

          Hudobná scéna (ĽH Muzikanti, ĽH Martina Krnáča) v parku a remeslá od 15.30

          Sprievod mestom  Lučenec o 18.00

          Galaprogram: ,,Tradícia – reč národov“ ,,Tradition – the language of nations“

          o 19.00

          Slovom sprevádza: Daniel Výrostek

          Účinkujú: Mládežnícky folklórny súbor Arfan (Severné Osetsko – Rusko),

                           FS S. Miguel de Andreade (Portugalsko), Umelecký folklórny súbor

                           Mexiko de Aranza Zu Lopez (Mexiko), Folklórny súbor Ferdo Rusan

                           (Chorvátsko), FS Wisla (Poľsko), FS Palóc (Maďarsko)

          ,,Z dvoch kútov“ o 21.00

           FS Živel  z Bratislavy a FSk Raslavičan z Raslavíc

           Réžia: Ján Michálik a Monika Balážová

           Divín: (Mexiko, Portugalsko, Bystrina) o 11.00

           Uhorské: (Rusko, Chorvátsko) o 11.00

28. 7.  Málinec: (Poľsko, Mexiko, Portugalsko) o 14.30

           Trebeľovce: (Chorvátsko, Rusko) o 14.30

           Bánk (MR): Záverečný galaprogram o 19.30


 
 

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka